Опис

Минерална заштита од сонце со ефект на “голa кожа”

-100% минерални филтри
-Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Овозможува мат ефект до 8ч благодарение на неговите апсорбирачки прашоци
-Го воедначува и зајакнува сјајот на тенот со ефект на гола кожа
-Ги намалува несовршеностите
-Екстра лесна текстура, совршено се вклопува со кожата
Одлична подносливост – Некомедогено – Многу отпорно на вода

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SPF, корективни креми, Креми за комбинирана, масна кожа и акни

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.