Опис

Спреј со висока заштита од сонце кој ги стимулира системите за самоодбрана на кожата.

Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризици од оштетување на клетките
Екстра лесна текстура – Без бели траги – Одлична подносливост – Некомедогено – Отпорно на вода.

Неколку пати на ден при изложување на сонце

  • Чекор 1 Нанесете рамномерно пред изложување на сонце (нанесувањето мала и недоволна количината на производ го намалува нивото на заштита).
  • Чекор 2 Аплицирајте често, пред и по пливање, триење или спортски активности.

Нанесете на здрава кожа. Бојата на производот се должи на комбинацијата на филтри. Избегнувајте контакт со ткаенини. Не изложувајте на сонце бебиња и мали деца. Прекумерна изложеност на сонце може да го оштети здравјето.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.