Опис

Нежен чистач за прочистување на кожата. Ги отстранува нечистотиите, го контролира излачувањето на себум.

-Нежно чисти и прочистува
-Намалува излачување на себум
-Спречува запушување на порите
-Одлична кожна и окуларна подносливост
Некомедогено – Не ја суши кожата – Без сапун

Sébium Gel moussant нежно ја чисти кожата, без да ја исуши: заедно со цинк сулфат и бакар сулфат, го чисти епидермисот, го намалува бројот на неправилности и го ограничува лачењето на себум. Неговата екстремно нежна формула без сапун ја почитува рамнотежата на кожата: одржува физиолошка pH вредност. Патентираниот природен комплекс го подига прагот на толеранција на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.