-20%
viber_image_2023-06-23_11-07-11-805

Bioderma Sébium Gel moussant actif

864.00 ден

Спореди

Опис

Длабински чисти и ја почитува кожата за совршена рамнотежа

-Ги чисти затворените пори*
-Ги намалува неправилностите***
-Длабински чисти*
-Ја почитува рамнотежата на кожата
Најдобар баланс помеѓу кератолитичка ефикасност и добра толерантност
Без сапун, Добра толерантност, Некомедогено

Sébium Gel moussant actif е специјално формулиран за кожа склона кон акни, па делува на причините и последиците од овие несовршености од чекорот на чистење:

  • комбинација на салицилна и гликолна киселина помага во чистење на запушените пори, ги намалува несовршеностите и ја подобрува текстурата на кожата
  • цинк глуконат го регулира сјајот
  • каприлил / каприлен глукозид: блага база за чистење која нежно чисти, почитувајќи ја рамнотежата на кожата
  • оптималната pH вредност помага да се постигне најдобра рамнотежа помеѓу ефикасноста и добрата толеранција.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.