Bioderma Sébium Global Cover - Creme

Bioderma Sébium Global Cover – Creme

1,250.00 ден

SKU: EPH_2757 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Нега која ги прикрива и елиминира акните и спречува нивно повторно појавување.

  • Овозможува долготрајна покривност
  • Елиминира акни и комедони
  • Го регулира сјајот
  • Го неутрализира црвенилото

Добра толерантност – Некомедогено 30 ml.

Sébium Global Cover е тониран производ со одлична покривност кој делува на причинителите за создавање на акни и митесери. Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv (Seborestore technology) биолошки го ребалансира составот на себумот за да ја врати неговата природна заштитна функција и превенира појава на нови неправилности.
Sébium Global Cover исто така делува на постоечките акни и митесери:
-Kомбинација на правилно дозирани дерматолошки активни состојки – АХА естри, салицилна киселина и лимонска киселина – ги чисти порите и ја измазнува текстурата на кожата. -Еноксолонот ја смирува кожата и го намалува црвенилото.
-Цинк глуконат го регулира сјајот.
-Глицеринот ја навлажнува кожата и дава чувство на удобност.

Овој високo покривен тониран крем, богат со пигменти и матирачки прашоци, го изедначува тенот. Зелениот компактен пигмент, го неутрализира црвенилото, за подобра корекција.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.