Опис

Нега која ги елиминира акните и спречува нивно повторно појавување

-Елиминира акни и комедони
-Спречува создавање на лузни од акни
-Хидрира
Добра толеранција – Некомедогено – Може да се користи како подлога за шминка.

Sébium Global е специјално формулиран за кожа склона кон акни, биолошки да дејствува врз причините (1) и последиците (2) на сериозните неправилности:
1) оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и патентот Fluidactiv™ (Seborestore technology) биолошки го ребалансира составот на себумот.
2) комбинација на правилно дозирани дерматолошки активни состојки – АХА естри, салицилна киселина и лимонска киселина – ги чисти порите и ја измазнува текстурата на кожата.
Еноксолонот ја смирува кожата и го намалува црвенилото.
Цинк глуконат го регулира сјајот.
Глицеринот ја навлажнува кожата и дава чувство на удобност.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.