Опис

Интензивна рехидрирачка и хранлива нега за подобра усогласеност со дерматолошките третмани кои предизвикуваат сушење на кожата.

-Интензивно хидрира
-Спречува чувство на затегнатост
-Го ублажува црвенилото и ја смирува кожата
-Одлична подносливост – Некомедогено
-Може да се користи како основа за шминка

Еднаш или двапати дневно

  • ЧЕКОР 1Нанесете на кожа исчистена со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.
  • ЧЕКОР 2Нежно масирајте додека целосно се апсорбира.

Ако проблемите продолжат, консултирајте се со вашиот доктор.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

креми, Креми за комбинирана, масна кожа и акни

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.