pore refiner(1)

Bioderma Sebium Pore Refiner-крем

1,032.00 ден

SKU: EPH_3491 Категорија

Опис

Sébium Pore refiner – Дерматолошки корективен третман кој ги намалува порите и го изедначува тенот

Агарната киселина ги намалува порите и нивната видливост. Салицилната киселина присутна во многу мали количини, придонесува да се подобри текстурата на кожата. Fluidactiv™ патентот долготрајно го регулира лачењето и квалитетот на себумот. Соодветна подлога за шминка.

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

креми, Креми за комбинирана, масна кожа и акни

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.