Опис

SébiumGel moussant

Нежен чистач за прочистување на кожата. Ги отстранува нечистотиите, го контролира излачувањето на себум.

200 ml

 

PhotodermCOVER Touch Mineral SPF 50+ dorée

Mинерална заштита од сонце со голема покривна моќ

Нуди многу висока минерална УВА/УВБ и заштита од видливата светлина
-Овозможува целосна покриеност до 8 часа
-Специјално формулирана за комбинираната до мрсна кожа, обезбедувајќи мат ефект до 8 часа, истовремено оставајќи ја кожата да дише
Некомедогено – Не мрсна – Без парфем – Отпорно на вода, топлина и влага

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SPF, гел за масна кожа, гел за миење лице

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.