Опис

Долготрајна нега против црвенило. Моментално смирува.

-Спречува појава и го намалува
-Интензитетот на црвенилото
-Ги подобрува симптомите на розацеа
-Ја смирува кожата
-Хидрира и ја зајакнува бариерата на кожата
Одлична подносливост – Некомедогено – Добра подлога за шминка – Без мирис.

  Препорачано од страна на дерматолози

Докажана ефикасност

Подобрување на симптомите на розацеа: 86%.*

Sensibio AR го намалува и спречува црвенилото: интензивно привремено црвенило, трајно црвенило, мали видливи крвни садови.
Ексклузивниот патент Rosactiv го намалува црвенилото и го спречува неговото појавување така што биолошки делува на сите клетки на кожата вклучени во започнувањето и влошувањето на ова црвенило:

– Го инхибира производството на протеин одговорен за вазодилатација, а со тоа и појавата и постојаноста на црвенилото.

– Го ограничува ослободувањето на молекули кои предизвикуваат алергиски реакции и влошување на вазодилатација.
Бидејќи чувствителната кожа подложна на црвенило е особено нежна, производот Sensibio AR го олеснува чувството на непријатност и чувството на топлина, благодарение на комбинацијата на активни состојки избрани поради нивните смирувачки својства: еноксолон, алантоин и канола, кои моментално ги намалуваат топлотните сензации. Глицерин и канола навлажнуваат, ја зајакнуваат бариерната функција и обезбедуваат вистински комфор на кожата. D.A.F.™ патентираниот природен комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.