Опис

Смирувачка нега за чувствителна кожа склона кон црвенило и перутање.

-Спречува пролиферацијата на иритансите
-Го намалува црвенилото и ја смирува кожата
-Елиминира сквами
Одлична подносливост – Некомедогено – Лесна и нелеплива текстура – Без мирис

Sensibio DS+ кремот делува против причинителот на црвенилото и перутањето. Благодарение на анти-габичното дејство, помага да се ограничи размножувањето на габичката Malassezia, која е причинителот за појава на црвенило и сквами. Смирувачките и емолиентните состојки – еноксолон и кокосово масло ја смируваат иритираната кожа, го минимизираат црвенилото и видливо го намалуваат формирањето на лушпи (сквами).

40 ml

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.