Опис

Смирувачки и прочистувачки гел за чистење кој делува против црвенило и перутање на кожата.

  • Нежно чисти и прочистува
  • Спречува пролиферацијата на иритансите
  • Ја смирува иритираната кожа
  • Исклучително нежна текстура за чистење без сапун која ја подржува физиолошка pH на кожата
  • Без сапун – Без мирис
  • Иновација која произлегува од експертското истражување на BIODERMA на биологијата на кожата. Sensibio DS+ гелот ефикасно делува против причинителот на црвенилото и сквамите. Помага да се ограничи размножувањето на габичката Malassezia, која е причинителот за појава на црвенило и сквами. Гелот Sensibio DS+ ја прочистува кожата и го намалува формирањето на сквами (лушпи). D.A.F. патентираниот природен комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.