Опис

Смирувачки мицеларен гел за чистење кој ја зајакнува природната хидратација на кожата.

-Нежно ја чисти и отстранува шминката од лицето и очите
-Хидрира*
-Ги смирува иритациите
-Одлична подносливост на кожата и очите
Некомедогено – Без сапун – Без мирис – Физиолошка pH.

Ексклузивниот D.A.F комплекс го зајакнуваат прагот на толеранција кај чувствителната кожа. Збогатено со коко глукозид / глицерил олеат; активна состојка која ја имитира структурата на кожата, Sensibio Gel Moussant овозможува хидратација и обнова на липидите на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.