Bioderma Sensibio H2O мицеларна вода

Bioderma Sensibio H2O мицеларна вода

1,010.00 ден

SKU: EPH_4724 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Чиста, природна кожа, смирена и ослободена од шминка и загадување.

-Ја чисти кожата од нечистотии и аеро загадување
-Ја отстранува шминката од лицето и очите
-Смирува чувствителност на кожата
-Ја зачувува природната рамнотежа на кожата
Одлична подносливост – Не се плакне – Без мирис

Sensibio H2O е првата мицеларна вода за чистење и отстранување на шминка за чувствителна кожа.
Составена од мицели со одлични својства на чистење и отстранување на шминка, Sensibio H2O длабински го чисти лицето наутро и навечер, спречувајќи на тој начин загадувачите да ја влошат чувствителноста на кожата и да навлезат во истата.
Мицеларната технологија развиена од Laboratoire BIODERMA е инспирирана од клеточните липиди што се наоѓаат во кожата. Во совршена хармонија со кожата, го зачувува природниот заштитен филм. Формулирана со физиолошка pH вредност од околу 5,5, Sensibio H2O ја почитува биолошката рамнотежа на кожата, што е од суштинско значење за одржување на здрава кожа.
Смирува и спречува про-воспалителни реакции. Sensibio H2O содржи високо прочистена и фармацевтски квалитетна вода. Исто така, се одликува со комплекс од 3 биомиметички смирувачки шеќери кои го спречуваат воспалителниот процес.
Внимателниот избор на состојки обезбедува совршена толеранција и гарантира дека сите преостанати траги од производот на кожата не претставуваат ризик од оштетување.

250 ml

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.