Опис

Смирувачки мицеларен гел за чистење кој ја зајакнува природната хидратација на кожата.

Нежно ја чисти и отстранува шминката од лицето и очите
-Хидрира*
-Ги смирува иритациите
-Одлична подносливост на кожата и очите
Некомедогено – Без сапун – Без мирис – Физиолошка pH

PhotodermAR SPF 50+

Многу висока заштита, против црвенило, за изедначување на тенот.

-Многу висока УВА/УВБ заштита против штетните ефекти на сонцето (изгореници, алергии на сонце итн.)
-Намалува и спречува црвенило
-Заштитува од ризици од оштетување на клетките и предвремено стареење на кожата

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SPF, гел за миење лице, корективни креми

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.