-15%
lcarnitine

BIOTECH USA Liquid L-Carnitine + Chrome 500 ml

Original price was: 1,300.00 ден.Current price is: 1,100.00 ден.

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_1981 Категории , , , Ознака:

Опис

Л-Карнитин, активната состојка на Течниот Л-Карнитин + Хром од BioTech USA, го стимулира согорувањето на вишокот маснотии и учествува во процесите на производство на енергија. Течниот Л-Карнитин + Хром од BioTech USA содржи високо-квалитетна, патентирана форма на Л-карнитин.

Л Карнитинот работи во две насоки. Ги пренесува мастите во митохондриите на клетките, каде што се претвораат во извори на енергија. истовремено, подпомага маснотиите надвор од клетките.

Течната форма Л-Карнитин + Хром од BioTech USA е збогатена со xpom. Оваа состојка помага во одржување на стабилно ниво на инсулин во организмот, што доведува до поефикасно внесување на гликоза. Гликозата е важен елемент за правилна циркулација на крвта, кој ги регулира нивоата на проток на крв во телото. Xpom ја зголемува енергијата, го зголемува согорувањето на мастите и го стимулира растот на мускулите .

Единечна доза: 15 милилитри

Како да се земе: Земете 1 доза, 30 минути пред третманот.

Дози по пакување: 33

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.