Bioxsine серум-ампули 15 x 10ml 1+1 гратис

Bioxsine серум-ампули 15 x 10ml 1+1 гратис

1,399.00 ден

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_8249 Категории ,
Спореди

Опис

Bioxsine Dermagen серум во ампули е хербална формула составена од високо дозирани фитоестракти, витамини и минерали. Наменета за лица кои се соочуваат со проретчување и опаѓање на косата или сакаат да постигнат зајакнување и згуснување на влакното.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Третманско лечење на алопеција:
Фаза 1: 24 ампули, по 3 ампули неделно, директно во коренот на косата, без измивање. Фаза 2: 24 ампули, по 2 ампули неделно, директно во коренот на косата, без измивање. Фаза 3: 24 ампули, по 1 ампула неделно, директно во коренот на косата, без измивање.

Третман за стимулација на раст на нова коса и згуснување: Континуирана употреба на 1 ампула неделно.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ:

За најдобри резултати користете го серумот во комбинација со соодветниот Bioxsine Dermagen шампон i Bioxsine таблетите.

Дополнителни информации

Brand

BIOXSINE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.