Опис

Bioxsine таблети
Посебна формула на природна база, која допринесува при: -подобра циркулација на крв во скалпот, -исхранување на фоликулите на влакното,
-спречување на опаѓањето на косата
-зајакнување на структурата на влакното на косата.

Bioxsine таблетите се специјална формула која содржи важни елементи за коса како ротквица, лук, коприва, Л-цистеин, цинк-сулфат, витамин Б6, Д-биотин и бакар-сулфат. Го одржуваат здравјето на кожата и ја зајакнуваат структурата на влакното на косата.
Ефекти: Подобра циркулација на крв во скалпот, ги исхрануваат фоликулите на влакното и го спречуваат опаѓањето на косата.

Дополнителни информации

Brand

BIOXSINE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.