1+1 Гратис Вioxsine dermagen шампон со црн лук

1+1 Гратис Вioxsine dermagen шампон со црн лук

700.00 ден

SKU: EPH_3744 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

УНИКАТНОСТА НА ШАМПОНОТ СО ЦРН ЛУК
Црниот лук има поголем антиоксидативен капацитед во споредба со белиот лук.
BIOCOMPLEX B11 во составот покажува силен ефект против опаѓањена косата.
Патентиран BIOCOMPLEX B11
Од растително потекло. Флавоноидите во содржината се подршка за здрава коса.
Витамините (A,B1,B2,B5,B7,B9) помагаат во зајакнувањето на косата.
Минералите (бакар,цинк,железо,калциум) ја хранат косата.
ЦРНИОТ ЛУК со богатата содржина на сулфур и SAC (S-Allylcysteine/Cysteine)
ја штити и храни косата.
Овој шампон може да се користи и на чуствителен скалп
ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАН / ХИПОАЛЕРГЕН.

Дополнителни информации

Brand

BIOXSINE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.