Опис

Bioxsine DermaGen Forte спреј за опаѓање на косата 60 ml + Bioxine Dermagen Шампон е создаден за луѓе кои се борат со интензивно опаѓање на косата. Благодарение на осум пати поконцентрираната формула Biocomplex B11, која го активира растот на косата преку зајакнување на слабите фоликули на косата, спрејот ефикасно го спречува опаѓањето на косата. Дополнителната содржина на процијанидин  позитивно влијае на спречување на опаѓање на косата. Шампонот Bioxsine Forte ја прави косата силна, полна со живот и здрава, а благодарение на богатата содржина на витамини и минерали, ја храни косата и и дава сјај.

Дополнителни информации

Brand

BIOXSINE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.