Опис

Тројна заштита за сушење за секогаш да се чувствувате удобно
Талк во прав Оригинален, единствен со неповторливиот мирис на талк во прав. Бороталко Оригинал ве заштитува со своето ефективно, долготрајно дезодорантно дејство и е синоним за Гарантирано дејство: со микроталк кој ја апсорбира потта, го регулира потењето и ја остава вашата кожа посува. Гарантирано дејство Со неповторливиот мирис на Borotalco 48h траен дезодоранс ефективност 0% Алкохол, дерматолошки тестиран

Ново искуство на Borotalco со Borotalco Original дезодоранс, кој нуди тројна заштита од сушење благодарение на неговата иновативна технологија Talc to Active CrystalsTM:

– Ја спречува потта со ограничување на нејзиното формирање.

– Апсорбира пот кога се формира.

– Ги неутрализира молекулите кои ја сочинуваат потта.

Со 0% алкохол. Дерматолошки тестирано.
Оригинален мирис на талк од 1904 година.

Непогрешлив и безвременски букет, кој ја комбинира свежината на цитрус со меко срце од бели цветови, на база на талк.
Сува ефективност

Дополнителни информации

Brand

ESI

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.