Revox CAFFEINE 5% Серум

375.00 ден

SKU: EPH_4596 Категории , ,

Опис

Just Caffeine 5% 30мл – Серум за нега на регијата околу очи

Кофеинскиот серум е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против штетите предизвикани од слободните радикали, УВ зрачењето и загадувањето. Тој е ефикасен во стеснување на крвните садови, делува на заморената кожа, како и кожата без сјај, помага при намалување на појавата на подуени очни капаци и темни кругови под очите.

Производот е збогатен со екстракт од зелен чај, кој ја смирува кожата и ги намалува знаците на стареење.

Доколку го комбинирате со Just-хијалуронската киселина, ќе го засилите повеќекратно позитивниот хидрантен ефект на кожата.

Не се препорачува комбинација со Just -гликолна киселина, бидејќи таа комбинација ќе го намали ефектот на производот.

Може да се користи за сите типови на кожа.

Не содржи парабени, конзерванси, парафин и минерални масла.

Употреба: ден ноќ   

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.