Опис

ЗА ЗДРАВИ КОСКИ И ЗДРАВИ ЗАБИ

Капсули кои во себе содржат калциум, витамин Д3 и витамин К. Калциумот е главната состојка на коските и забите и игра важна улога во:
– формирање и одржување на коските
– пренесување на сигналите на нервните завршетоци
– функциите на мускулите
– згрутчување на крвта
Витаминот Д3 го регулира внесувањето на калциумот и неговата одржливост во коските. Може да биде синтетизиран од кожата со помош на сончевата светлина.
Витаминот К е важен за метаболизмот на коските, посебно за синтезата на остеокалцин.

Се користи за:
– одржување на здравјето на коските
– одржување на здравјето на забите
– нормaлно функционирање на мускулите
– нормално згрутчување на крвта.

Состав:
Витамин Д3 5 µg
Витамин К 40 µg
Калциум 600 mg

Дозирање: 1 таблета дневно

30 таблети

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.