canesten

Canesten – крем

280.00 ден

Опис

Канестен кремот се употребува за лекување на дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (rабични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, кожна кандидијаза) и еритразма.

Пакување: 20 г

Дополнителни информации

Brand

BAYER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.