Опис

ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА СУВА И ГРУБА КОЖА-SA SMOOTING CLEANSER

Нежно чисти и ексфолира, без нарушување на заштитната бариера на кожата.
Со 3 есенцијални церамиди, салицилна киселина и хијалуронска киселина. Развиена со дерматолозите, оваа формула за омекнување, со 3 есенцијални церамиди, салицилна и хијалуронска киселина нежно ја чисти и ексфолира сувата груба кожа без да ја наруши нејзината заштитна бариера.
Употреба: Нежно масирајте го гелот на влажна кожа. Исплакнете. Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода. БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕН | ХИПОАЛЕРГЕН.

Дополнителни информации

Brand

CERAVE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.