Опис

КРЕМА ЗА ИЗМАЗНУВАЊЕ НА СУВА И ГРУБА КОЖА-SA SMOOTHING CREAM

Ја ексфолира грубата кожа и ја прави помека и помазна,
истовремено го подобрува обновувањето на кожната бариера.
Со 3 есенцијални церамиди, уреа и салицилна киселина.
Развиена со дерматолозите, формула која ја прави кожата помека со 3 есенцијални церамиди, уреа, LHA и салицилна киселина,во исто време хидрира и ја ексфолира грубата кожа и го подобрува обновувањето на заштитната бариера.
Употреба: Нанесете онолку често колку што е потребно. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете темелно со вода. БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕНА | ХИПОАЛЕРГЕНА.

88 мл.

Дополнителни информации

Brand

CERAVE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.