Опис

ГЕЛ ЗА КОЖА СКЛОНА КОН НЕПРАВИЛНОСТИ-BLEMISH CONTROL GEL

Содржи алфа (AХA) и бета (БХA) хидрокси киселини.
Ги намалува несовршеностите и неправилностите, го подобрува изгледот на порите. Помага во одржувањето на заштитната бариера на кожата.
Со три есенцијални церамиди, гликолна и млечна киселина. БЕЗ АЛКОХОЛ*. УПАТСТВО: Нанесете на цело лице со нежни кружни движења.
За вечерна употреба. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт, исплакнете темелно со вода. Специјален мирис производот развива поради состојките. НЕКОМЕДОГЕН | БЕЗ МИРИС | БЕЗ АЛКОХОЛ*. Овој производ содржи алфа хидрокси киселина (AHA) која може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце, особено можност за изгореници од сонце. Користете заштита од сонце, носете заштитна облека и ограничете ја изложеноста на сонцето додека го користите производот и неколку недели после употребата. *Без етанол.

40 ml

Дополнителни информации

Brand

CERAVE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.