Опис

ХИДРАТАНТНО МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ – HYDRATING OIL CLEANSER

За нормална до екстремно сува кожа.
Погодно за бебиња и кожа склона кон атопија. Чисти, хидрира и смирува без нарушување на бариерата на кожата.
Содржи 3 есенцијални церамиди, триглицериди и сквалан.
УПОТРЕБА: Втријте го хидратантното масло на влажна кожа. Исплакнете. Погодно и за возрасни и за бебиња. Погодно е и за луѓе со кожа склона кон атопија. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.
БЕЗ ПАРФЕМИ | НЕКОМЕДОГЕНО | БЕЗ ЧУВСТВО НА МАСНОТИИ.

236 ml.

Дополнителни информации

Brand

CERAVE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.