-20%

CeraVe – SA smooting cream 340 ml

Original price was: 1,400.00 ден.Current price is: 1,120.00 ден.

Опис

КРЕМА ЗА ИЗМАЗНУВАЊЕ НА СУВА И ГРУБА КОЖА- SA SMOOTHING CREAM

Ја ексфолира грубата кожа и ја прави помека и помазна, а истовремено го подобрува обновувањето на бариерата на кожата.
Со 3 есенцијални церамиди, уреа и салицилна киселина. Развиена со дерматолозите, формула која ја прави кожата помека со 3 есенцијални церамиди, уреа, ЛХA и салицилна киселина истовремено ја хидрира и ексфолира грубата кожа и подобрува обновување на заштитната бариера.
Употреба: Нанесете онолку често колку што е потребно. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете темелно со вода.
БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕНА | ХИПОАЛЕРГЕНА.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.