Опис

CH-Alpha PLUS колаген

со екстракт од шипинка и витамин Ц.
Колагенот ги поддржува зглобовите и коските и ги стабилизира заедничките капсули. Недостаток на колаген често се јавува во зрелоста и со зголемено вежбање. За да се одржи структурата и функцијата на зглобот, ‘рскавицата има потреба од дополнителен колаген.

CH-Alpha PLUS е единствена комбинација на пиење колаген, екстракт од шипинка, витамин Ц и селен.

Дејство на активните состојки:
Шипинка има антиоксидативно дејство против слободните радикали.
Витаминот Ц игра голема улога во формирањето на нов колаген во зглобната ‘рскавица и одржувањето на коските и сврзното ткиво.

Пакување: 30 засилувачи x 25 ml

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.