Опис

Балсам што ја смирува и регенерира кожата.

Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти).

Чувство на горење на кожата кај возрасни.

Може да се нанесува на телото, лицето и усните.

Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.

Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги.

Комплетна формула за тројно дејство:

  • Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар – Цинк – Манган]
  • Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
  • Заштита на кожата богата, хранлива текстура + Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура.

Нанесувајте два пати дневно на претходно исчистена и сува кожа. Може да се нанесува во поголема количина. Може да се нанесува на телото, лицето и усните. Избегнувајте го предел околу очите.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.