True Alchemy cleanser fluid масло за лице со протеини - 300 ml.

True Alchemy cleanser fluid масло за лице со протеини – 300 ml.

855.00 ден

SKU: EPH_3268 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

ХИДРАТАЦИЈА • ПОДМЛАДУВАЊЕ
ХИДРОЛИЗИРАН ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН • ХИДРОЛИЗИРАН ПРОТЕИН ОД СОЈА • INULIN

 

Биокозметички ефект: Пченичните протеини се протеински хидролизат, кој воглавно се состои од аминокиселини, протеини и пептиди. Тие задржуваат водни молекули во кожата, спречувајќи нејзина дехидратација. Растителните протеини содржат високо молекуларни протеини – глутен и глиадин и мешавина од токофероли. Покрај витаминската активност, токоферолите се исто така силен природен антиоксидант, кој спречува липидна пероксидација, со деактивација на слободните радикали на масните киселини, заштитувајќи ги липидните структури на клетките од оштетување. Хидролизираните протеински молекули од соја протеините се богат извор на изофлавони – елементи кои ја заштитуваат кожата од хормонално стареење.

 

Индикации (наменето за): Сува кожа, кожа со недостаток на еластицитет.

Контраиндикации: Оштетена површина на кожата, индивидуална интолеранција на компонентите на производот, вклучувајќи ги и оние кои не содржат глутен.

Пропратни ефекти: Реакција на кожата на компонентите од производот, како резултат на индивидуална интолеранција.

% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете со масирачки синусоидални движења, долж овалот на лицето. По создавањето на пена, исплакнете ја течноста со протечна вода. Повторете ја постапката по потреба.

Дополнителни информации

Brand

TRUE ALCHEMY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.