Опис

За време на спортска активност, водата и важните минерали (електролити) се губат преку потта и се согорува енергија за мускулни контракции. SPONSER’S COMPETITION® е хипотоничен спортски пијалок без киселини, кој содржи 8 различни јаглехидрати со различни гликемиски индекси за да ги задоволи повисоките енергетски потреби. COMPETITION® служи и за гасење жед и за надополнување на телото со вредни минерали. Идеален и за тренинзи и за после тренинг во спортови каде што е потребна издржливост и тренирањето е во рок од 2 часа. COMPETITION® добро се поднесува во високи концентрации и за тренинзи со висок интензитет поради неговиот уникатен состав и благиот вкус. Содржи 5 главни електролити натриум, калциум, магнезиум, калиум и хлорид. Калциумот е од суштинско значење за метаболизмот и ја поддржува мускулната функција заедно со магнезиум и калиум. Не содржи адитиви или фруктоза. Без лактоза и без глутен. Не содржи киселини, засладувачи, вештачки бои и конзерванси.

Напитокот помага да се надополнат енергетските потреби при продолжен физички напор за издржливост и да се обноват загубите на течности после тренинг. COMPETITION  ја подобрува апсорпцијата на вода и течности при физичка активност. Уште повеќе, комбинацијата од 8 типа јаглехидрати со различни должини на синџирот, исто така, ја подобрува апсорпцијата на енергија за 20 до 50% во споредба со само еден вид јаглени хидрати.

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.