Опис

Контратубекс гел 20г

Contratubex gel 20g

100g гел содржи: 10g течен екстракт од кромид, 5000I.E. Хепарин натриум и 1g алантоин

За речиси невидлива лузна

За најдобри можни резултати, започнете со третманот веднаш штом раната е затворена и шевовите се отстранети. Значи твојата лузна ќе стане толку дискретна што едвај ќе ја видиш или почувствуваш.

Механизам на дејствување

Contractubex® содржи активни состојки кои го подобруваат процесот на заздравување во кожата, го регулираат создавањето на лузна и позитивно влијаат на процесот на формирање лузна.

Дополнителни информации

Brand

MERZ

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.