Creatine Real Pharm 300g.

790.00 ден

Опис

Creatine Real Pharm  креатин монохидрат од врвна класа, збогатен со совршено прилагодена доза на L-таурин, амино киселина – оваа комбинација на активни состојки брзо ќе ве натера да ги забележите ефектите на креатинот и ќе искористите 100% од неговиот потенцијал!

И креатинот и L-таурин се неопходни за правилно функционирање на човечкото тело. Во случај на спортисти, недостатоците на овие соединенија може да доведат до нагло намалување на нивните перформанси. За да избегнете стагнација, демотивација или пад на формата, треба да ја надополните вашата исхрана со додавање на овие две хранливи материи кои се неопходни за одржување на добро здравје и обезбедување на правилна мускулна функција – креатин, кој ги снабдува мускулите со енергија и таурин, кој ја подобрува неговата апсорпција.

И креатинот и L-таурин се природно присутни во човечкото тело. Концентрацијата на креатин во мускулите ја одредува, на пример, нивната контрактилна сила и влијае на ефикасноста на анаболните и катаболичките процеси. Креатинот е и дополнителен извор на енергија, кој ќе ви овозможи да вежбате подолго и со поголем интензитет!

Тауринот е предавател на креатин, кој го носи вториот до мускулното ткиво – комбинацијата на таурин со креатин овозможува да се зголеми неговата концентрација во мускулите за 50% во споредба со употребата само на креатин монохидрат.

Користењето на овој производ ги зголемува енергетските ресурси на вашето тело, обезбедува ефикасна заштита од распаѓање на мускулите (заштита од катаболизам), гарантира интензивирање на мускулната добивка (анаболичен ефект), го намалува заморот, ја подобрува мускулната сила и издржливост и ги подобрува процесите на синтеза на мускулни протеини.

Креатин од Real Pharm 500g е чист додаток без адитиви, кој содржи само креатин монохидрат со врвен квалитет и концентрирана доза на Л-таурин. Додатокот е достапен како лесно растворлив прав и доаѓа во неколку вкусови.

ДОЗИРАЊЕ

Измешајте 1 порција (5 g) од производот со 200 ml вода или сок. Земете 1 порција (5 g) дневно.

Не ја надминувајте препорачаната доза од 1 порција (5 g) дневно.

Дополнителни информации

Brand

Real Pharm

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.