Опис

Шест пасти за заби со различни овошни вкусови CURAPROX [BE YOU.] содржи природни растителни екстракти кои ја подобруваат природната заштита на забите и непцата и помагаат во целосна орална заштита: штитат од кариес, даваат долготрајна свежина на здивот, помагаат кај осетливи заби, не предизвикуваат настанување на афти, ја поттикнуваат природната функција на плунката, спречуваат создавање на забни наслаги и ги негуваат непцата.

Овошни вкусови:

– Rising star со вкус на грејпфрут и бергамот,
– Pure happiness со вкус на праска и кајсија,
– Candy lover со вкус на лубеница,
– Challenger со вкус на џин тоник,
– Daydreamer со вкус на капина,
– Explorer со вкус на јаболко и алое вера.

 • Обоените зрнца во прозирната паста за заби при четкањето даваат вкус на ментол а со тоа и чувство на долготрајна свежина во устата
  950 ppm натриум флуоридспречува настанување на забен кариес
  • Ензими за зајакнување на природната заштитна улога на плунката – го намалуваат размножувањето на бактериите и ја поттикнуваат природната рамнотежа на усната флора
  • Растителни состојки како ехинацеа
  • Витамин B5 дополнително ги штити непцата и дава влажност на оралната слузокожа
  • Без ЅLЅ, триколосан и микропластика
  • ниско абразивна паста нежна спрема емајлот, RDA 50


Сигурен и ефикасен пат до бели заби

 • со природното избелување на забите со помош на ензимот глукооксидаза кој ги претвара шеќерите во кислород
  • Prestige Sparkling Blue ефектот®на забите создава оптички транспарентен филтер кој ја одбива жолтата боја и ги прави забите да изгледаат побели
  • Хидроксилапатитот го реминерализира емајлот и го прави мазен, со што се намалува можноста од настанување на пигментации

Во пакувањето има и ултра мека четка за заби во истата боја CURAPROX CS 5460 за ефикасно отстранување на забните наслаги, која има 5.460 ултра тенки влакна, мала глава и осумаголна дршка.

Производител: Curaden AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.