CURAPROX CS 1560 soft /сет од 3 четки/

895.00 ден

SKU: EPH_9784 Категории ,

Опис

Четката за заби CURAPROX CS 1560 “soft” соодветна е за лицата кои се навикнати на тврди четки за заби. CS 1560 “soft” е идеална за постепено преминување кон нежното четкање со CURAPROX CS 3960 i CS 5460 четките.

Влакната за време на четкањето го задржуваат својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава овозможува лесен пристап до тешко достапните места во устата. Четката за заби има осумаголна дршка која овозможува лесно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Содржи 1560 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,15 mm.

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.