Опис

Четката за заби CURAPROX CS 5460 “ortho” наменета е за сите кои носат фиксен ортодонтски апарат. Жлебот на средината на влакната во целост се прилагодува на фиксниот ортодонтски апарат. 5460 ултра тенките CUREN® влакна нежно и прецизно ги чистат брикетите, забите и непцата.

Содржи 5460 ултра тенки CUREN® влакна со дијаметар од 0,10 mm. Четката за заби CS 5460 “ortho” има осумаголна дршка која овозможува лесно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460 “ortho”:
– 5460 ултра тенки CUREN® влакна
– жлеб на средината на влакната, прилагоден кај оние со фиксен ортодонтски апарат
– осумаголна дршка за лесно држење

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.