ultrasoftcetki

CURAPROX CS 5460 ultra soft четката за заби

345.00 ден

SKU: EPH_7648 Категории ,

Опис

CURAPROX CS 5460 ultra soft четката за заби сега е достапна во празнично пакување Winter Holiday.Четката за заби CS 5460 “ultra soft” е исклучително мека и ефикасна при отстранување на забните наслаги, и околу работ на непцето. Со нежно четкање и употреба на минимален притисок,четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава ги чисти и тешко достапните места во устата.

Содржи 5460 ultra меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 mm. Четката има осумаголна дршкакоја овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Специјалното пакување со две четки CS 5460 Winter Holiday ќе ја донесе празничната магија во вашата бања. Колекцијата e наменета е за сите љубители на новогодишни украси, снег и зимска радост, Може да биде и добар подарок за под елката.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460:
– 5460 ultra меки CUREN® влакна
– мала компактна глава
– осумаголна дршка за лесно држење

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.