CURAPROX Perio+ Forte

599.00 ден

SKU: EPH_7318 Категории ,

Опис

Curaprox Perio plus forte течност за испирање на уста содржи 0,20% хлорхексидин (CHX) i Citrox®. Хлорхексидинот ефективно го спречува настанувањето на забните наслаги, додека Citrox® ја зголемува моќта на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае на чувството на вкус.

Citrox® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат силен и широк антибактериски спектар на делување. Потполно е ефикасен и без несакани ефекти. Citrox® во комбинација со хлорхексидинот имаат поголема моќ од хлорхесидинот поединечно.

CURAPROX Perio plus forte течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Идеална е за краткотрајна интензивна употреба (3-7 дена).

Се употребува после инвазивни хируршки и имплантолошки интервенции. Дава најдобар антибактериски ефект и заштита.

Во продажба се достапни следниве CURAPROX Perio Plus+ течности за испирање на уста:

  • Perio plus balance,
  • Perio plus regenerate и
  • Perio plus protect.

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.