CURAPROX Perio + protect

599.00 ден

SKU: EPH_1135 Категории ,

Опис

CURAPROX Perio plus protect течност за испирање на уста содржи 0,12% хлорхексидин (CHX) и Citrox®. Хлорхексидинот ефикасно го спречува создавањето на забните наслаги, додека Citrox® докажано го зголемува ефектот на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае врз сетилото за вкус.

Citrox® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат широк и моќен антибактериски ефект. Потполно е природен и нема несакани ефекти. Citrox® во комбинација со хлорхексидин има поголема ефикасност отколку хлорхексидинот поединечно.

CURAPROX Perio plus protect течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Наменета е за краткотрајна употреба (до 3 недели).

Се употребува пред и после орално хируршки интервенции обезбедувајќи ефикасна заштита на забите и непцата.

Во продажба се достапни следниве CURAPROX Perio plus течности за испирање на уста:

  • Perio plus balance,
  • Perio plus regenerate и
  • Perio plus forte.

Производител: Curaden AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.