Опис

Дефринол е лек кој се користи за попуштање на запушеноста на носот/синусите пропратени со главоболка, зголемена температура и болки кои се поврзани со настинка и грип. Лекот содржи ибупрофен, нестероиден антинфламаторен лек (НСАИЛ), кој делува така што доведува до попуштање на болката и намалување на високата температура и треска. Таблетите исто така содржат псевдоефедрин хидрохлорид, деконгестив кој помага при отпушување на носот/синусите и овозможува проодност на дишните патишта.

Пакување: 100 мл

Дополнителни информации

Brand

GALENIKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.