Defrinol-таблети

280.00 ден

SKU: EPH_7665 Категории ,

Опис

Дефринол форте е лек кој се користи за попуштање на запушеноста на носот/синусите пропратено со главоболка, зголемена температура и болки кои се поврзани со настинка и грип. Лекот содржи ибупрофен, нестероиден антинфламаторен лек (НСАИЛ), кој делува така што доведува до попуштање на болката и намалување на високата температура и треска.

Таблетите исто така содржат псевдоефедрин хидрохлорид, деконгестив кој помага при отпушување на носот/синусите и овозможува проодност на дишните патишта.

Пакување: 10 таблети

Дополнителни информации

Brand

GALENIKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.