Опис

DERMABLEND
3D КОРЕКЦИЈА Корективна пудра, постојана до 16 часа SPF 25 – нијанса 35

Високо ниво на покривност и воедначеност на тенот. ЗА МАСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ. Индикации: несовршеност и упорни знаци на масна кожа склона кон акни. За осетлива кожа. Хипоалергена. Без парабени. Некомедогена.
Салицилна киселина = дејство врз квалитетот на кожата.
Еперулин = смирувачко дејство oд ден на ден. Збогатена со салицилна киселина и еперулин, оваа корективна пудра видно ги намалува несовршеностите на лицето.
Резултати:
Тенот е изедначен, мазен и матиран во период од 16 часа*. Кожата е нежна и се чувствува удобност. Намалена несовршеност од -49% што е клинички докажано после 4 недели на користење.
*Лична проценка од страна на 60 жени.
**Клинички тестови на 43 субјекти.

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.