Опис

Doс MSM & Glucosamine додаток во исхрана со MSM (Methylsulfonylmethane) и глукозамин (Glucozamine), збогатен со хондроитин (Chondroitin) и био-активен колаген тип II. Придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на ‘рскавицата, зглобовите и коските.

Количина: 60 таблети
Не содржи глутен, лактоза, гликоза, сол

Дополнителни информации

Brand

DOC

Рецензии

Сеуште нема препораки.


Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.