Опис

Doppelherz Abwehr aktiv DIRECT содржи 10 mg цинк, 50 µg селен и 100 mg витамин Ц, како и протеински блок хистидин. Микроелементите цинк и селен, како и витамин Ц придонесуваат за нормалната функција на имунитетниот систем и, исто така, за заштита на клетките од оксидативен стрес. Покрај тоа, цинкот е исто така вклучен во клеточната делба. Селенот исто така ја поддржува нормална функција на тироидната жлезда.

Телото не може да произведе витални елементи како цинк и селен и затоа ние  мора да ги консумираме редовно и во доволни количини преку храна.

Начин на употреба: 1 кесичка дневно.

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.