Опис

Mагнезиумот е витален минерал што телото не може сам да го направи.Магнезиумот е витален минерал што телото не може сам да го направи. Покрај тоа, складирањето е можно само во ограничена мера. Високото ниво на преработка на храна денес може да значи дека количината на магнезиум што се апсорбира преку исхраната не е секогаш оптимална. Исто така, витаминот Б1 придонесува за нормална срцева функција и како и витамините Б6 и Б12, игра улога во нормалното функционирање на нервниот систем.

За нормално функционирање на мускулите, срцето, нервите и коските. 400 mg магнезиум комбиниран со витамините B1, B6 и B12. Содржи фолна киселина која е потребна за создавање на крвните клетки.

Состојки:
Магнезиум 400 mg
Фолна киселина 600 μg
Витамин Б1 4,2 mg
Витамин Б6 5 mg
Витамин Б12 5 μg

Препорачана доза: 1 кесичка дневно

Пакување: 20 кесички

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.