Опис

Уникатна комбинација на полифеноли, ресвератол и биофлавоноиди, збогатени со Б витамини, магнезиум и железо. Се препорачува да се зема во времетраење од 3 месеци и притоа да се задржи континуитетот на редовно земање на препорачаните дози со цел да се постигне вистинскиот ефект.

Примена на Витал Тоник:
– кардиоваскуларен систем – нервен систем
– го јакне имунитетот
– стрес
– хроничен замор
– несоница
– анемија
– го намалува холестеролот
– го намалува високиот крвен притисок
– ја зголемува еластичноста на крвните садови

Дозирање: 3 пати по 20ml дневно

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.