Опис

Dr. Hauschka Tinted Face Sun Cream – Тониран крем за лице за заштита од сонце СПФ 30.

  • Со минерални филтри
  • Со антиоксиданси
  • Петкратна ефикасна нега од уникатен растителен состав на драгоцени екстракти од лековити растенија со кајсија и бодликава круша: ја храни кожката, превенира индуцирано фото-стареење, ја активира хидратацијата, штити и ја зајакнува способноста на кожата да се одбрани од штетното дејство на УВ зраците
  • Водоотпорно

Пакување: 40 мл

Дополнителни информации

Brand

Dr. HAUSCHKA

Тип / Употреба

SPF, корективни креми

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.