Опис

Dr.Hauschka Day Cream  од дуњи 30ml

  • Кремот од дуњи освежува, збогатува и ја штити нормалната, балансирана кожа.
  • За нормална кожа.

Екстрактот од семки од дуња ја задржува влажноста, додека восокот од дуњи формира лесен, заштитен слој кој превенира сувост и одржува хидратантен баланс, истовремено ненарушувајќи го природното дишење на кожата. Композиција од дуњи, јојоба, кајсија и авокадо ја зајакнува кожата.

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

Dr. HAUSCHKA

Тип / Употреба

креми, Креми за нормална кожа и хидратација

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.